שיווק סרטון בטיקטוק 

בעידן של מדיה חברתית וצריכת תוכן דיגיטלי, על עסקים להיות גמישים ונוכחים בפלטפורמות החדשניות והטרנדיות ביותר. אחת הפלטפורמות שאסור להחמיץ בתכנון שיווק דיגיטלי היא טיק טוק – האפליקציה הסינית לסרטוני וידאו קצרים שכבשה את העולם בסערה.

טיק טוק מונה כיום למעלה מ-800 מיליון משתמשים פעילים ברחבי העולם, יותר משיש למשל בטוויטר. בשנת 2019 בלבד, האפליקציה רשמה יותר מ-1.5 מיליארד הורדות. מדובר באחת הפלטפורמות הגדולות והמובילות כיום עבור התקשרות עם קהל צעיר וטרנדי בפרט, כאשר 41% מהמשתמשים בה הם בגילאי 16-24.

הנתונים הללו מצביעים על פוטנציאל שיווקי אדיר עבור עסקים שיבינו איך לנצל נכון את הפלטפורמה. היתרונות העיקריים הם חשיפה לקהלים חדשים בקנה מידה עצום, אפשרות לשווק בדרך ייחודית וקולחת דרך סרטונים קצרים ומהנים, והזדמנות לבנות נראות ומודעות למותג בקרב קהל צעיר וחשוב.

אז איך עושים זאת נכון?
הצעד הראשון הוא להבין את הסגנון והטרנדים של טיק טוק. בניגוד לפלטפורמות אחרות, כאן הסרטונים הם קצרצרים – באורך של 15-60 שניות. התוכן חייב להיות קליל, מהיר וקולח עם הרבה קצב והומור, לא מסורבל או רציני מדי. משתמשים בטיק טוק מחפשים בידור קצר וקליל לצרוך בין הפסקות קטנות במהלך היום.

לאחר הבנת הקונספט, עסקים צריכים לפתוח חשבון טיק טוק ולהקפיד על נראות ופרופיל רלוונטיים וממותגים. לאחר מכן, החוכמה היא ליצור תוכן מקורי, יצירתי ומהנה שיהיה אטרקטיבי לצופים פוטנציאליים.

בשלב הצילום, יש לנצל את הכלים הייחודיים שטיק טוק מציעה.
זה יכולל אפקטים ארט, פילטרים צבעוניים, מסיכות וסטיקרים מצחיקים.
חשוב גם לשלב מוזיקה אהובה או טרנדית כמו השירים הכי פופולריים ברגע הנתון. ניתן להשתמש באופציית ה-Flip כדי לצלם עם המצלמה הקדמית או האחורית, וכלי Speed לעריכת קצב הסרטון.

אמנם הסרטון קצר, אך גם בטיק טוק חשוב להקפיד על עריכה מוקפדת.
לכן, מומלץ לפרק את הסרטון לכמה שוטים קצרים ולערוך אותם יחד. בשלב העריכה ניתן להוסיף כותרות, טקסטים, קריינות ואפקטי סאונד נוספים כדי להעשיר את החוויה.

אחד המפתחות החשובים להצלחה בטיק טוק הוא שימוש נכון בהאשטאגים, טרנדים ומוזיקה חמה. עסקים צריכים לעקוב מקרוב אחרי הטרנדים וההאשטגים הפופולריים ביותר ולשלבם בתוכן שלהם, כך יזכו לחשיפה בזרם הראשי של הפלטפורמה. כמו כן, חשוב מאוד לעודד שיתוף, תגובות ושילוב של המשתמשים כדי לסייע בהפצת התוכן.

ניתוח ביצועים:

השיווק בטיק טוק אינו מסתיים בשיתוף הסרטון בלבד. התהליך החשוב ביותר הוא לנתח את הביצועים. טיק טוק מספקת ללקוחות המנויים לחשבון Pro גישה לכלים אנליטיים להערכת צפיות, מגמות ונתוני קהל. ניתן לראות באיזה סרטונים קיבלנו הכי הרבה צפיות ומשתמשים חדשים, לאיזו קבוצת אוכלוסייה זה מצליח יותר, אילו אזורים וזמנים הם הכי פעילים ועוד.

רק בדרך זו אפשר באמת ללמוד את הטקטיקות המנצחות ולהתאים את התוכן באופן ממוקד לקהל היעד. בעידן של תחרות רבה על תשומת לב, ניתוח הביצועים עשוי להיות ההבדל שיהפוך קמפיין לכישלון או להצלחה רועמת.

בסופו של דבר, מדובר בהזדמנות שיווקית מסעירה שעסקים רבים עדיין לא מנצלים נכון. טיק טוק מהווה חלון לקהלי יעד חדשים ושונים לחלוטין, בעיקר קהל צעיר ורגיש לטרנדים.  הפלטפורמה דורשת גישה חדשנית ויצירתית לחלוטין, אך בתמורה מציעה חשיפה רחבת היקף כמעט בלתי מוגבלת.

היכולת להגיע למיליוני צופים פוטנציאליים באמצעות סרטון קצר וקליל הינה הזדמנות מפתה במיוחד עבור עסקים קטנים ויזמים יצירתיים. בעוד תקציבי השיווק של ענקיות מגבילים אותן לפעמים לקהלים מסורתיים, טיק טוק פותח דלת להתקשר עם קהלים חדשים וצעירים בדרך מקורית וזולה יחסית.

חברות גדולות רבות כבר נרתמו למגמה וניצלו את ההזדמנות לשווק על הפלטפורמה במטרה לבנות רלוונטיות בקרב קהל חדש ולהציג צד קליל ומשעשע של המותג, אך השחקנים האמיתיים הם העסקים הקטנים וה"מיקרו-אינפלואנסרים" שמצליחים לאגור עשרות אלפי עוקבים מרוכזים והתמכרות צופים על ידי יצירת תוכן מקורי, ספונטני וקורץ לקהל היעד. אמנים, יוצרים, מעצבים ואנשי אופנה משתמשים בטיק טוק כדי להציג את עבודתם ולבנות קהילות מעריצים.

יתרון מרכזי של הפלטפורמה טמון בתהליך היצירתי וחוסר הצורך בתקציבים גדולים. בניגוד לשיווק מסורתי, בטיק טוק לא נדרש ציוד יקר, צוותי צילום או תקציבי ענק. מספיק סמארטפון, קצת יצירתיות ואצבע קלה על ההגה כדי להעלות תוכן במהירות ובקלות.

התוצאה היא פלטפורמת שיווק דמוקרטית יחסית, בה היוצרים הקטנים והמקוריים הם אלה שבולטים בזכות התוכן האיכותי והחדשני שלהם. קמפיינים ויראליים ומצליחים לא בהכרח תלויים בתקציב, אלא ביכולת ליצור תוכן שימשוך תשומת לב ויעורר תגובה חזקה בקרב הקהל הנחשק.

מעבר לחשיפה לקהלים חדשים וזרם משמעותי של תנועת גולשים ללקוחות פוטנציאלים, טיק טוק גם מהווה פלטפורמה מצוינת לבניית נראות ותדמית מותג רלוונטית לקהלים הצעירים של היום. חשוב לזכור שהמשתמשים הצעירים האלה יהפכו בקרוב ללקוחות וצרכנים המשפיעים ביותר על שוק העבודה.

יתרון אחרון שראוי לציין הוא שטיקטוק מסייע בחשיפת מידע מגוון וחיסכון בהשקעות מחקר שוק יקרות. על ידי ניתוח ובחינה של הסוגים של סרטונים הפופולריים ביותר בתחומכם, תוכלו ללמוד רבות על הטעמים והטרנדים של קהל היעד, מה מניע אותו, מה ממשיך לרתק אותו ועוד. מידע שיקר לעתים להשיג בדרכים מסורתיות.

לסיכום, נראה שטיק טוק הוא לא רק טרנד חולף, אלא פלטפורמה שיווקית מהפכנית המייצגת את דרכי השיווק והתקשורת של העתיד. עסקים שילמדו לנצל אותה נכון יוכלו ליהנות מחשיפה אדירה לקהלים חמים ורלוונטיים, בנייה של מותג מותאם לקהל הצעיר ועתידי, וכלים חזקים לחקר ומחקר שוק על טעמי הצרכנים – והכל בעלות נמוכה יחסית לטכניקות שיווק מסורתיות. טיק טוק הוא לא רק בידור, אלא ההזדמנות הבאה לעסקים חכמים וחדשניים.

Scroll to Top